Od czego chroni ubezpieczenie mienia, i co w ramach tej polisy przysługuje klientowi?

Wypadki zdarzają się nie tylko ludziom, ale również mieniu – mieszkanie, dom czy inne dobra materialne tzw. ruchome mogą być narażone na zniszczenie, kradzież czy inne, nieprzewidziane zdarzenie. Polisa – Ubezpieczenie mienia jest rozwiązaniem które może uchronić nas od strat finansowych. Czy faktycznie opłaca się je kupić, i jak wybrać najlepszą ofertę? Sprawdź!

Ubezpieczenie mienia – garść najważniejszych informacji

Ubezpieczenie mienia to nic innego jak polisa ubezpieczeniowa która stworzona została z myślą o dobrach materialnych i majątkowych. Tak jak wskazuje nazwa, ma chronić mienie majątkowe ubezpieczonego od nieprzewidzianych wypadków, zniszczenia czy kradzieży. Do najczęściej ubezpieczonych tym rodzajem polisy dóbr należą:

  • dom, mieszkanie
  • budynek gospodarczy,
  • ogrodzenie, wiata, garaż

Należy jednak pamiętać, że mienie to nie tylko budynki i nieruchomości, ale również tzw. mienie ruchome, czyli np. kosztowna biżuteria, ubrania, sprzęt do treningów czy RTV i AGD. Polisa ubezpieczeniowa mienia dopasowywana jest do klienta względem jego indywidualnych potrzeb i własności, którą chciałby oddać w ochronę finansową.

Dla kogo będzie to opłacalne rozwiązanie?

Ubezpieczenia mienia są wręcz obowiązkowe dla osób prywatnych, które posiadają kosztowne przedmioty w domu, sprzęt czy akcesoria, ale również np. wydali mnóstwo pieniędzy na remont mieszkania, i obawiają się ewentualnych zniszczeń na wskutek zalania, czy innych nieprzewidzianych zdarzeń. Taka polisa będzie też dobrym zabezpieczeniem dla przedsiębiorców, którzy obawiają się kradzieży maszyn czy uszkodzenia budynków gospodarczych na terenie swojej działalności. Opcję wykupienia ubezpieczenia powinni też rozważyć ludzie, którzy kolekcjonują nietypowe przedmioty w ramach działalności kolekcjonerskiej, np. rzeźby, obrazy czy monety. Ilość ofert tego typu polis na rynku sprawia, że ubezpieczenie mienia to bardzo szeroka gałąź ubezpieczeń, i przy odpowiedniej argumentacji ubezpieczyć można bardzo wiele dóbr materialnych.

Od jakich wypadków chroni ta polisa?

Polisa ubezpieczeniowa mienia chroni przed nieprzewidzianymi wypadkami, wskutek których ubezpieczone przedmioty czy mienie ulega uszkodzeniu, lub całkowitemu zniszczeniu i tym samym pozbawia wartości finansowej. W praktycznie każdej polisie ubezpieczeniowej znajdują się zapisy o odszkodowaniu w przypadku pożaru, zalania, kradzieży czy wypadku samochodowego, są to bowiem najczęstsze przyczyny uszkodzenia lub zniszczenia mienia. Niemniej jednak warto skonsultować się z agentem ubezpieczeniowym, który będzie w stanie przeanalizować nasze potrzeby i dobrać odpowiednią ofertę.